Sint-Truiden zet in september al haar troeven in de verf tijdens het PITfestival. Drie dagen lang, 19, 20 en 21 september, verandert de binnenstad in een bruisende festivalzone vol smaak, muziek, cultuur en verrassingen. Het thema zegt het allemaal: Proef! Beleef! Geniet!
Proef!
Op de Grote Markt ontdek je de fruitige rijkdom van Sint-Truiden. Haspengouw Culinair laat bezoekers proeven van de allerbeste restaurants van de streek. Wie zelf al eens achter de kookpotten staat, kan meedoen met de wedstrijd ‘Beste fruitconfituur van Haspengouw’, waarbij een professionele vakjury op zoek gaat naar de lekkerste huisbereide confituur. De ambachtenmarkt ademt puur vakwerk en vormt een sfeervolle ontmoetingsplek voor iedereen die houdt van kwaliteit en traditie.
“Sint-Truiden ademt fruit, en dat laten we zien én proeven,” zegt Pascy Monette, schepen van Landbouw en Fruitteelt. “Met wedstrijden zoals de ‘Beste fruitconfituur van Haspengouw’ brengen we de rijke fruittraditie van onze regio letterlijk naar het hart van de stad.”
Beleef!
Op de Groenmarkt is het feest voor de kinderen met springkastelen, creatieve expo’s en animatie. De Cultuurnacht opnieuw de stad met een verrassend programma op de Minderbroederssite.
“Cultuur is de motor van een levendige stad,” benadrukt Katrien Bomans, schepen van Cultuur. “Met de Cultuurnacht geven we zowel lokale verenigingen als nationale toppers een podium. Het wordt opnieuw een onvergetelijke avond vol creativiteit.
Lees verder onder de foto.

Geniet!
Doorheen de stad bruist het van muziek, smaak en ontmoeting. Nieuw dit jaar is Pit op de Markt waar dj’s zorgen voor een sfeervolle apero tot middernacht.
“Tijdens het PITfestival laten we bezoekers kennismaken met het allerbeste dat Haspengouw te bieden heeft, zowel op culinair, cultureel als muzikaal vlak. Dit alles in één mooi feestweekend vol verrassingen,” zegt Marijn Ghys, schepen van Evenementen. “We geven onze tradities een frisse twist en tonen dat Sint-Truiden een stad is waar altijd iets te beleven valt.”
“Het PITfestival is méér dan een feest,” besluit burgemeester Ludwig Vandenhove. “Het verbindt inwoners, bezoekers én verenigingen. Dankzij de inzet van ons personeel, partners en vrijwilligers maken we er een warm stadsfestival van, op een verstandige en budgetvriendelijke manier.”
Vaste waarden keren terug en nieuwe ideeën maken het festival spannender dan ooit. Sint-Truiden nodigt iedereen uit om te proeven, beleven én genieten!Het volledige programma staat binnenkort online op www.pitfestival.be.