Het lokaal bestuur Sint‑Truiden start binnenkort met herstellingswerken in de Heide en de Basiliekstraat. De rijwegen in de Heide en de Basiliekstraat verkeren in slechte staat en zijn op sommige plaatsen moeilijk berijdbaar geworden. De nood om de straten te herstellen was al langer duidelijk, na afronding van de vereiste administratieve en technische procedures worden de herstellingswerken binnenkort opgestart.
Tot nu toe werden tijdelijke herstellingen uitgevoerd om de situatie te overbruggen. Die kleine ingrepen volstaan niet langer. Daarom werd beslist om de asfaltverharding in de Basiliekstraat en de Heide grondig aan te pakken, vanaf de Basiliekstraat doorheen de Heide tot aan het kruispunt met de Engelbamp. Voor de Heide was oorspronkelijk een fietspadenproject voorzien, maar dit is budgettair momenteel niet mogelijk.
Verkeersveiligheid
Tijdens de onderhoudswerken wordt de bovenbouw vernieuwd en worden, waar nodig, delen van de fundering aangepakt om de schade duurzaam op te lossen. Er komen snelheidsremmers op vier locaties in Heide en het kruispunt van de Heide met de Engelbamp. Dat zal de verkeersveiligheid verbeteren.
Timing
Het onderhoudsdossier werd intussen in de markt gezet en de gunning werd op vrijdag 12 juni 2026 goedgekeurd door het college van burgemeester en schepenen. Na afronding van de nodige administratieve en technische procedures kunnen de werken dit najaar van start gaan. Zodra de concrete planning vastligt, worden de bewoners verder geïnformeerd.
“Dit dossier stond al een hele tijd bovenaan de agenda,” vertelt schepen van Openbare werken Filip Moers. “We hebben de situatie zo goed mogelijk beheerd met tijdelijke herstellingen, maar het was duidelijk dat een structurele aanpak nodig was. We zijn opgelucht dat we na het doorlopen van de nodige stappen deze werken kunnen opstarten.”
Investeringen met eigen middelen
Naast de rioleringswerken die vaak met subsidies worden uitgevoerd, investeert het lokaal bestuur ook zelf in belangrijke herstellingswerken, vooral wanneer de veiligheid in het gedrang komt. De werken in de Heide en de Basiliekstraat maken deel uit van die aanpak. Voor deze herstellingen trekt het lokaal bestuur in totaal 664.071,75 euro uit, inclusief btw.
Het lokaal bestuur zal samen met de aannemer de buurtbewoners tijdig informeren over de concrete timing en hinder.
Burgemeester Ludwig Vandenhove besluit: “Het is onze verantwoordelijkheid om de veiligheid op onze wegen te garanderen. Waar de toestand problematisch wordt, moeten we ingrijpen en structurele oplossingen voorzien. Tegelijk moeten we als lokaal bestuur keuzes maken binnen onze budgettaire mogelijkheden. Daarom blijven we inzetten op een goede opvolging van het openbaar domein en roepen we inwoners op om problemen tijdig te melden via het burgermeldpunt.”

