De voorbije maanden hebben verschillende nieuwe handels- en horecazaken hun deuren geopend in Sint-Truiden, zowel in de binnenstad als daarrond. Daarmee bewijst de stad dat ze nog steeds een sterke aantrekkingskracht heeft voor investeerders en nieuwe winkelconcepten. Alvast 15 nieuwe handelszaken kozen ervoor om hun zaak in Sint-Truiden te vestigen. Van bloeiende horecazaken tot gekende handelszaken en dienstverleners: de nieuwe zaken zorgen voor extra dynamiek en beleving in het stadscentrum. En er zijn nog plannen in ontwikkeling waar hard naar uitgekeken wordt.
Die interesse van ondernemers is geen toeval. Sint-Truiden groeit jaar na jaar en telt vandaag 42.390 inwoners. Volgens prognoses zal dat aantal tegen 2040 stijgen tot meer dan 45.000 inwoners, wat ook zorgt voor extra lokale koopkracht en een groeiende vraag naar winkels, horeca en diensten. Bovendien vervult Sint-Truiden als hoofdstad van Haspengouw een belangrijke regionale rol: het handelscentrum bedient een veel groter verzorgingsgebied dan enkel de eigen inwoners.
Lees verder onder de foto’s.






Nieuwe dynamiek
Het aanbod van de nieuwe handelszaken is zeer divers. Op de Groenmarkt opent binnenkort een nieuw Grieks restaurant, Abroz. Ondernemers kijken ook steeds vaker naar overnames of investeringen in bestaande horecazaken. Zo kreeg Lucy’s Table op diezelfde Groenmarkt een nieuwe wind dankzij de entree van Chef-kok Philippe Lowette en gastvrouw Sarina Haesevoets.
Brasserie Royal op de Grote Markt werd overgenomen en vernieuwd door ondernemer Thierry Jacobs die ook al enkele andere horecazaken in Sint-Truiden bezit. Tom Festraets blijft het vertrouwde gezicht in de zaak.
Ook in de winkelstraten was er heel wat nieuws te noteren. Bakkerij Croissy verhuisde naar een groter pand in de Stapelstraat en kreeg een volledige make-over. Bloemenwinkel Flora Duchateau vond een enthousiaste overnemer. In de Luikerstraat opent vrijdag de gekende brillenwinkel Odette Lunettes. Ook de populaire parfumerieketen Douglas kondigde haar komst naar Sint-Truiden aan. Zij openen ook nog dit voorjaar in Sint-Truiden. Ook Ici Paris XL zal voor deze zomer opnieuw investeren in een verbouwing van de winkel.
De komst van een nieuwe krantenwinkel, Relay, benadrukt de veelzijdigheid van de winkelstraten. “Dankzij de hoge bereikbaarheid en vele Shop & Go plaatsen waar klanten een uur gratis kunnen parkeren, zijn onze winkelstraten interessant voor zowel een dagje shoppen als een snelle aankoop met de wagen. Dat in combinatie met de grootte en het groeipotentieel van onze stad, maakt Sint-Truiden interessant voor investeerders en nieuwe winkelconcepten” vertelt schepen van Lokale Economie, Marijn Ghys.
Het uitgebreide handelsaanbod onderstreept de rol van Sint-Truiden als regionale shoppingstad. Er zijn vandaag meer dan 1.000 handelspanden gevestigd; waaronder 361 winkels, 184 horecazaken en 349 consumentgerichte diensten. Ook de komende maanden staan er nog initiatieven op de planning in de binnenstad. Zo werkt Studio Creamiek aan een nieuw atelierconcept en wordt er uitgekeken naar de opening van een nieuwe fietsenwinkel in de Stapelstraat. Ook buiten het centrum van Sint-Truiden wordt er nog steeds geïnvesteerd, de heropening van kinderkledij Kamélie en de geplande opening van Jysk op de industrielaan.
Blik op de toekomst
‘De stad blijft inzetten op een sterk lokaal economisch beleid en ondersteunt ondernemers waar mogelijk’, vertelt schepen van Lokale Economie, Marijn Ghys. ‘Door leegstaande handelspanden opnieuw in te vullen en nieuwe initiatieven te stimuleren, wil het stadsbestuur de binnenstad verder versterken. Wie investeert in Sint-Truiden, investeert in de hoofdstad van Haspengouw’, aldus schepen Ghys.
‘Klanten en dus ook ondernemers hechten steeds meer belang aan beleving in een winkel stadscentrum. Investeerders kijken daarom ook naar de omkadering en citymarketing om de omgeving van hun winkel aantrekkelijk te maken en te promoten. Sint-Truiden is op dat vlak nog steeds toonaangevend in Vlaanderen. Elke opendeurdag gaat gepaard met een sterk shopping event of originele actie. Met Shop & The City kunnen handelaars in het centrum rekenen op professionele marketingondersteuning. We merken dat dat werkt en voor veel ondernemers die extra troef is om voor Sint-Truiden te kiezen.” aldus Shop & The City manager, Eline Dessers.
