SINT-TRUIDEN, 17 juni 2025 – Deze week hervat STVV de trainingen. Dat doen de Kanaries met een deels vernieuwde staff: ervaren rotten Jan Van Steenberghe en Renaat Philippaerts vervoegen het team van coach Wouter Vrancken als respectievelijk keepertrainer en fysiektrainer, assistent-trainer Sepp De Roover komt met een hoop frisse ideeën over van Antwerp.
De technische staff van STVV compleet. Naast hoofdtrainer Wouter Vrancken blijven ook Frédéric De Meyer (T2), Yasu Osuato (T3) en analist Takuro Inoue aan boord. De Kanaries nemen afscheid van assistant-coach Jérôme Patris, keepertrainer Sierd van der Berg en fysiektrainer Sébastien Huyghe. Hun opvolgers zijn respectievelijk Sepp De Roover, Jan Van Steenberghe en Renaat Philippaerts.
Lees verder onder de foto’s.



Sepp De Roover: van gedegen rechtsachter tot assistent-coach
Sepp De Roover speelde als rechtsachter bij onder andere Sparta, Groningen, Lokeren en NAC Breda. Na zijn actieve spelerscarrière leerde hij de trainersstiel in de lagere afdelingen in de Kempen. Daarna groeide hij door tot assistent-trainer bij OH Leuven en hoofdtrainer bij Young Reds (de U23 van Antwerp).
Jan Van Steenberghe: een doorgewinterde keeper(trainer)
Jan Van Steenberghe was zelf lange tijd actief als doelman. Hij speelde het grootste deel van zijn carrière voor Eendracht Aalst. Ook als keepertrainer was hij heel loyaal. Zo werkte hij zowel bij AA Gent, Club Brugge als Standard samen met Michel Preud’Homme. In zijn meest recente opdracht was Jan actief als coördinator van de doelmannen bij de KBVB.
Renaat Philippaerts: fysiektrainer met Truiense roots
Geboren Truienaar Renaat Philippaerts wordt de nieuwe fysiektrainer van STVV. Renaat startte zijn carrière aan de universiteit van Leuven, waar hij doctoreerde in sportwetenschappen. Sinds 2007 bouwde hij ook heel wat praktijkervaring op in het voetbal. Zo maakte ook hij deel uit van de staff van Michel Preud’homme bij AA Gent, Al Shabab, Club Brugge en Standard. Het voorbije seizoen werkte hij aan de zijde van Mbaye Leye bij Seraing.
Lees verder onder de foto’s.


Klaar voor de start van de trainingen “Met de komst van deze drie coaches beschikken we over een ervaren technische staff, die de Belgische competitie door en door kent”, analyseert sportief directeur André Pinto. “Nu de voorbereiding echt gestart is, hebben onze stafleden de tijd om de spelers tactisch en fysiek op punt te zetten en het team te ontwikkelen. Intussen blijven we achter de schermen gefocust opde versterking van onze spelerskern,zodat we gewapend zijn om de uitdagingen van het nieuwe seizoen aan te gaan.”